• CZEREŚNIA KORDIA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Czereśnia Kordia z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 180cm

19.04
Wysyłka w ciągu Od 1 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

KORDIA 

Podkładka: Colt
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: połowa lipca
Barwa owoców: czerwony
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodpornośc: -30°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: Van, Star, Regina, Sam, Heldefińska.
Pochodzenie: Czechy

 

Duże, twarde i smaczne owoce – to ze względu na nie czereśnia Kordia cieszy się tak dużą popularnością w Polsce. Świetnie nadają się one na domowe przetwory, wina, a także doprzetwórstwa owocowego. Odmianę tę można spotkać także pod amerykańską nazwą Attika.

 

Charakterystyka drzewa

Czereśnia Kordia dorasta nawet do 5 metrów wysokości. Korona jest gęsta, trójkątna. Owocuje co roku, obficie. Pierwszych plonów możemy spodziewać się już w 3. lub 4. roku od posadzenia sadzonki. Dostępne są drzewka owocowe w doniczce lub z odkrytymi korzeniami.

 

Owoc

Kordia należy do odmian wielkoowocowych. Pojedyncza czereśnia może ważyć nawet 12 gramów. Kształt owoców jest sercowaty. Im dojrzalsze, tym ich skórka staje się ciemniejsza, w kulminacyjnym momencie karminowobrązowa. Zbiory przypadają na połowę lipca.

 

Uprawa

Ta odmiana czereśni jest odporna na choroby. Uważać należy na mrozy. Młode drzewa wymagają zabezpieczenia. Najlepsze dla niej miejsce to słoneczna ekspozycja południowo-zachodnia, z ograniczeniem wiatrów. Wymaga ziemi żyznej i bogatej w składniki odżywcze.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Hedelfińska, Van, Sam, Schneidera Późna, Regina.


Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Czereśnia Kordia należy do odmian takich które tego cięcia potrzebują najbardziej, cięcie najlepiej wykonać po zbiorze owoców. W tym celu przycinamy przewodnik(czubek)czereśni do dowolnej i wygodnej dla nas wysokości. Przycinamy również przy tym konary.Kolejnego lata w czerwcu lub w lipcu, usuwamy najdłuższe pędy, pozostawiając tylko krótkie, ponieważ, to na nich, możemy spodziewać się owoców.


Podpis
E-mail
Zadaj pytanie