Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • CZEREŚNIA KORDIA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Czereśnia Kordia z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

18.09
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

Podkładka: Colt
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: połowa lipca
Barwa owoców: czerwony
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodpornośc: -30°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: Van, Star, Regina, Sam, Heldefińska.
Pochodzenie: Czechy

 

Kordia to czereśnia z odkrytym korzeniem, która obrodzi w duże i pyszne owoce! Są bardzo przydatne i pożądane na rynku. Jest to jedna z ulubionych odmian Polaków.


Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe rośnie dość intensywnie, dorosłe może osiągać nawet 4–5 metrów wysokości, choć dużo zależy od przeprowadzanego cięcia. Tworzy zagęszczoną stożkową koronę. Plonuje corocznie i to bardzo obficie, a pierwsze czereśnie zerwiemy nawet w trzecim roku uprawy. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami sadzi się w gruncie albo jesienią, albo wiosną.

 

Owoc

Czereśnie są bardzo duże – to odmiana wielkoowocowa. Sztuka może ważyć nawet 12 gramów! Owoce mają sercowaty kształt i ciemnoczerwoną skórkę. Bardzo dojrzałe są w kolorze bordowobrązowym. Można je jeść na surowo – są pyszne, jędrne i soczyste – albo przetwarzać na dżemy i kompoty. Zbiory wykonujemy od połowy lipca.

 

Uprawa

Kordia z odkrytym korzeniem to sadzonka dla wszystkich, którzy chcą posadzić smaczną i lubianą odmianę. Nie choruje, na zimę wymaga podstawowego zabezpieczenia, poradzi sobie w półcieniu. Najlepsza ziemia dla niej to ta żyzna, bogata w elementy odżywcze, z dostępem do wody. Miejsce warto wybrać słoneczne, choć najważniejsze jest, by nie było w nim silnych wiatrów. Wiosenne cięcie polega na skróceniu gałęzi o 1/3 i skróceniu przewodnika. W kolejnych latach usuwamy stare i za długie pędy oraz chore lub suche gałązki.


Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Sam, Van, Regina, Hedelfińska.


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png