• JABŁOŃ STARKING Z ODKRYTYM KORZENIEM

Jabłoń Starking z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 180cm

17.21
Wysyłka w ciągu Od 1 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 1 pazdziernika do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja) w zależnosci od warunków pogodowych oraz w kolejności zamówień.

JABŁOŃ STARKING

Odmiana pochodząca z USA. Owocuje dopiero we wrześniu - jednak warto poczekać, ponieważ owocuje bardzo obficie pięknymi owocami. Po zasadzeniu należy poczekać ok. 6-7 lat na owoce, później będą co roku. 


Charakterystyka drzewa

Odmiana Starking jest odporna na mrozy, słabo podatna na mączniaka jednak należy uważać na inne choroby. Drzewo rośnie silnie oraz rożłożyście, bardzo dobrze liściaste.

 

Owoc

Bardzo duże owoce, przyjmują dość nietypowy kształt ponieważ są wydłużone oraz zwężają się ku dołu. W smaku bardzo smaczne, kruche, słodo-kwaśne - z przewagą słodyczy. Zalecamy spożywać je na surowo ponieważ tak smakują najlepiej, jednak można ich używać do ciast czy przetworów.

 

Uprawa

Nie zalecamy ziem ciężkich ponieważ drzewo może być wtedy słabsze. Najlepiej gdyby ziemia była żyzna oraz przepuszczalna.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Golden Delicious, Królowa Renet.

 

CIĘCIE 

Cięcie jabłoni należy wykonywać pod koniec lutego, usuwamy wtedy wszystkie chore oraz uszkodzone pędy. Wycinamy pędy które rosną pionowo oraz te, które nie dopuszczają światła do korony. Kolejno wycinamy pędy rosnące do dołu, do środka oraz te które które na siebie nachodzą. Prawidłowe drzewko powinno być oświetlane z każdej strony, dlatego przycinanie jest tak ważne.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie