JABŁOŃ OLIWKA ŻÓŁTA (Papierówka)

Podkładka: P14/M26/M7.
Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 17,91 zł 19,90 zł 17.91
Ocena: 5
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 
Oliwka Żółta to jabłoń którą możemy spotkać pod popularną nazwą Papierówka. Jest to wczesna odmiana o charakterystycznych jasnych owocach. Idealna do przydomowego sadu lub na działkę.
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe Oliwki Żółtej rośnie dość silnie i tworzy rozłożystą, średnio gęstą koronę. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami sadzi się jesienią lub wiosną.
 
 

Owoc

Jabłka są średnie lub duże, delikatnie żebrowate. Z zewnątrz cienka zielona skórka, która przybiera kremowy lub biały kolor wraz z dojrzałością. Wewnątrz jasny miąższ – bardzo soczysty i delikatny w smaku, lekko kwaśny. Papierówki świetnie nadają się na kompoty i soki. Czas zbiorów przypada na lipiec.
 
 

Uprawa

Oliwka Żółta jest sadzonką tolerującą mniej bogate podłoża, choć dobra ziemia stwarza znakomite warunki do wzrostu. Dobrze znosi zimowe mrozy. Stanowisko powinno być słoneczne lub półcieniste. Może owocować przemiennie, czyli co drugi rok. Przerzedzanie zawiązków i przycinanie pozwala na regularne owocowanie co rok.
 
 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Antonówka Zwykła, Gloster, Landsberska, Koksa Pomarańczowa, McIntosh, SzampionGolden DeliciousBoiken, James Grieve.
 
 

Cięcie

Początkowo wiosną(nawet po zasadzeniu, lub najbliższej wiosny) należy skrócić pędy boczne o 1/3 a przewodnik o 1/2. Sadzonkę bez rozgałęzień przycinamy do 90cm wysokości. Dalsze cięcie wykonuje się pod koniec lutego. Trzeba wycinać pędy konkurujące z przednikiem, rosnące do środka korony czy krzyżujące się. Przy jabłoniach wycina się także 90% wilków - są to pionowe, jednoroczne pędy, które jedynie zagęszczają mocno koronę. Przy starszych sadzonkach wykonuje się cięcie odmładzające, hamuje się wtedy wysokość drzewa i wycina parę najstarszych konarów. Rany warto posmarować maścią ogrodniczą.

 

Produkty powiązane

JABŁOŃ OLIWKA ZÓŁTA W DONICY JABŁOŃ OLIWKA ZÓŁTA W DONICY
Cena: 26,91 zł 29,90 zł
dodaj do przechowalni

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium