🌱 Zamów teraz w przedsprzedaży i otrzymaj rabat -5%! 🚚 Dostawę otrzymasz najwcześniej, jak to możliwe! (od 15 marca)

JABŁOŃ LIGOL

Podkładka: P14/M26/M7.
Wysokość: przycięta do ok. 160cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 18,91 zł 19,90 zł 18.91
Ocena: 5
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Ligol to jabłoń po którą z powodzeniem mogą sięgnąć amatorzy. Wysoka mrozoodporność, łatwa uprawa i smaczne owoce – to atuty, którym trudno się oprzeć.


Charakterystyka drzewa

Ligol rośnie dość silnie i układa się we wzniesioną dość gęstą koronę. Plonuje raczej obficie, choć ma tendencje do wydawania owoców naprzemiennie – w jednym roku dużo, w drugim nieco mniej. Pierwsze jabłka zerwiemy już w trzecim roku uprawy. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami powinny trafić do gruntu jesienią lub wiosną.
 
 

Owoc

Owoce Ligola są duże. Na zewnątrz zielona skórka z dużym czerwonym rumieńcem. Wewnątrz jasny miąższ, który w konsumpcji jest chrupki, twardy i soczysty. Jabłka mają idealny balans słodyczy i kwasowości. Dojrzałość zbiorcza i konsumpcyjna przypada na październik, ale z dużym powodzeniem owoce można przechowywać przez kilka miesięcy.
 
 

Uprawa

Ligol z odkrytym korzeniem to sadzonka wysoce odpornego na chłód drzewka owocowego. Odmiana ta jest znana z tej właśnie wytrzymałości. Miejsce dla niej powinno być słoneczne, z dobra glebą, raczej żyzną. Ligol jest także bardzo odporny na choroby, w tym parcha. 
 
 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: James Grieve, Gloster, Golden Delicious, Iderad, Lobo, Szampion, Elise, Elstar, Gala, Witos, Red Delicious.
 
 

Cięcie

Cięcie jabłoni należy wykonywać pod koniec lutego, usuwamy wtedy wszystkie chore oraz uszkodzone pędy. Wycinamy pędy które rosną pionowo oraz te, które nie dopuszczają światła do korony. Kolejno wycinamy pędy rosnące do dołu, do środka oraz te które które na siebie nachodzą. Prawidłowe drzewko powinno być oświetlane z każdej strony, dlatego przycinanie jest tak ważne.

 

 

Opinie o produkcie (0)

Inni klienci kupili również
JABŁOŃ LOBO
JABŁOŃ LOBO
18,91 zł 19,90 zł
JABŁOŃ GOLDEN DELICIOUS
JABŁOŃ GOLDEN DELICIOUS
18,91 zł 19,90 zł
JABŁOŃ SZAMPION
JABŁOŃ SZAMPION
18,91 zł 19,90 zł
JABŁOŃ SPARTAN
JABŁOŃ SPARTAN
18,91 zł 19,90 zł
JABŁOŃ TOPAZ
JABŁOŃ TOPAZ
18,91 zł 19,90 zł
MORWA BIAŁA
MORWA BIAŁA
23,75 zł 25,00 zł
JABŁOŃ SZARA RENETA
JABŁOŃ SZARA RENETA
18,91 zł 19,90 zł
JABŁOŃ IDARED
JABŁOŃ IDARED
18,91 zł 19,90 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium