JABŁOŃ JONAGOLD

Podkładka: P14/M26/M7.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 19,90 zł 19.90
Ocena: 4.78
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 

Jabłoń Jonagold z odkrytym korzeniem to drzewko przygotowane do wsadzenia do gruntu bezpośrednio po zakupie. Obradza bardzo pysznymi owocami, które poza sezonem często trafiają na sklepowe półki, gdyż to zimowa odmiana jabłoni.
 
 

Charakterystyka drzewa

Jabłoń Jonagold jest krzyżówką odmian Jonatan i Golden Delicious. Drzewa owocowe rosną dość silnie, w późniejszych latach kreując szeroką i średniogęstą koronę. W okres owocowania wchodzi szybko, bo pierwsze jabłka pojawią się już w 3. roku od posadzenia w gruncie. Dużych plonów możemy spodziewać się co sezon. Sadzonka szczepiona na podkładce karłowej M26, dorasta do 4m wysokości. Dostępne są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, z dostawą na jesień lub wiosnę. 
 
 

Owoc

Jabłka Jonagold są duże, kuliste z widocznym żebrowaniem. Na zewnątrz żółta skórka muśnięta intensywnym czerwonym rumieńcem. Pokryta jest woskiem. Owoce są bardzo smaczne i aromatyczne. Pierwsze jabłka są dojrzałe w październiku. I mogą pozostać na drzewie do czasu dojrzałości większej ilości owoców; nie szkodzą im deszcze ani spadki temperatury.
 
 

Uprawa

Wybierając jabłoń Jonagold z odkrytym korzeniem, musisz liczyć się z zakładaniem sadu wiosną lub jesienią. Pamiętaj, by wykonać zabezpieczenie drzewek na zimę, gdyż odmiana ta nie znosi dobrze siarczystych mrozów i wiosennych przymrozków. Jabłoń jest za to względnie odporna na choroby. Miejsce nasadzenia powinno być raczej ciepłe, bez zastoisk mrozowych i silnego wiatru. Ziemia żyzna, lekko kwaśna, umiarkowanie wilgotna. Cięcie wiosenne standardowe – gałązko skracamy o 1/3, przewodnik do wysokości 40 cm nad ostatnią gałązką. Jonagold wymaga także cięcia letniego i prześwietlającego.
 
 

Zapylacze

 
 

Cięcie

Cięcie jabłoni należy wykonywać pod koniec lutego, usuwamy wtedy wszystkie chore oraz uszkodzone pędy. Wycinamy pędy które rosną pionowo oraz te, które nie dopuszczają światła do korony. Kolejno wycinamy pędy rosnące do dołu, do środka oraz te które które na siebie nachodzą. Prawidłowe drzewko powinno być oświetlane z każdej strony, dlatego przycinanie jest tak ważne.

 

Opinie o produkcie (0)

Inni klienci kupili również
WIERZBA PLECIONA W DONICY
WIERZBA PLECIONA W DONICY

140,00 zł

dodaj do przechowalni
JABŁOŃ IDARED
JABŁOŃ IDARED

19,90 zł

dodaj do przechowalni
JABŁOŃ SZAMPION
JABŁOŃ SZAMPION

19,90 zł

dodaj do przechowalni
JABŁOŃ GALA
JABŁOŃ GALA

19,90 zł

dodaj do przechowalni
CZEREŚNIA BURLAT
CZEREŚNIA BURLAT

23,40 zł

dodaj do przechowalni
CZEREŚNIA KORDIA
CZEREŚNIA KORDIA

23,40 zł

dodaj do przechowalni
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium