• JABŁOŃ JONAGOLD Z ODKRYTYM KORZENIEM

Jabłoń Jonagold z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm

17.16
Wysyłka w ciągu Od 10 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 10 października do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja) w zależności od warunków pogodowych oraz w kolejności zamówień.

 

Jabłoń Jonagold z odkrytym korzeniem to drzewko przygotowane do wsadzenia do gruntu bezpośrednio po zakupie. Obradza bardzo pysznymi owocami, które poza sezonem często trafiają na sklepowe półki, gdyż to zimowa odmiana jabłoni.

Charakterystyka drzewa
Jabłoń Jonagold jest krzyżówką odmian Jonatan i Golden Delicious. Drzewa owocowe rosną dość silnie, w późniejszych latach kreując szeroką i średniogęstą koronę. W okres owocowania wchodzi szybko, bo pierwsze jabłka pojawią się już w 3. roku od posadzenia w gruncie. Dużych plonów możemy spodziewać się co sezon. Dostępne są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, z dostawą na jesień lub wiosnę.

Owoc
Jabłka Jonagold są duże, kuliste z widocznym żebrowaniem. Na zewnątrz żółta skórka muśnięta intensywnym czerwonym rumieńcem. Pokryta jest woskiem. Owoce są bardzo smaczne i aromatyczne. Pierwsze jabłka są dojrzałe w październiku. I mogą pozostać na drzewie do czasu dojrzałości większej ilości owoców; nie szkodzą im deszcze ani spadki temperatury.

Uprawa
Wybierając jabłoń Jonagold z odkrytym korzeniem, musisz liczyć się z zakładaniem sadu wiosną lub jesienią. Pamiętaj, by wykonać zabezpieczenie drzewek na zimę, gdyż odmiana ta nie znosi dobrze siarczystych mrozów i wiosennych przymrozków. Jabłoń jest za to względnie odporna na choroby. Miejsce nasadzenia powinno być raczej ciepłe, bez zastoisk mrozowych i silnego wiatru. Ziemia żyzna, lekko kwaśna, umiarkowanie wilgotna. Cięcie wiosenne standardowe – gałązko skracamy o 1/3, przewodnik do wysokości 40 cm nad ostatnią gałązką. Jonagold wymaga także cięcia letniego i prześwietlającego.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Jonatan, Golden Delicious, Gala, Gloster, Królowa Renet, Szampion, Idared, Koksa Pomarańczowa, Elstar.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie