• JABŁOŃ RED BOSKOOP Z ODKRYTYM KORZENIEM

Jabłoń Red Boskoop z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
17.80
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 5 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

 

Jabłoń Red Boskoop z odkrytym korzeniem to sadzonka, będąca krewniaczką jabłoni Piękna z Boskoop. Holenderskie odmiany jabłoni przyjmują się w naszym klimacie bardzo dobrze i obdarowują pysznymi zimowymi jabłkami.

Charakterystyka drzewa
Jabłoń Red Boskoop jest krzyżówką odmian McIntosh i Ben Davies. Drzewo rośnie silnie i w późniejszych latach tworzy dużą kulistą koronę o średnim zagęszczeniu pędów. Owocuje co roku, dość obficie, pierwsze jabłka pojawiają się zazwyczaj w 3/4 roku od posadzenia. Sadzonka na podkładce M26, drzewo dorasta do 4m wysokości. Dostępne są drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami, które kupić można jesienią lub wiosną.

Owoc
Jabłka Red Boskoop są duże, a często bardzo duże. Owoce są kuliste, ze skórką pokrytą rumieńcem z wzdłużnymi paskami i ordzewieniem. Miąższ ma kolor kremowozielony, a w smaku jest apetyczny i aromatyczny, z wyczuwalną korzenną nutą. Nadają się do spożywania na surowo (najlepiej po odleżeniu), przetwarzania lub przechowywania. Zbiór przypada na październik, ale jabłka mogą leżeć do grudnia, a w chłodni nawet do kwietnia.

Uprawa
Jabłoń Red Boskoop z odkrytym korzeniem powinna zostać wsadzona do ziemi żyznej, umiarkowanie wilgotnej, ale nie podmokłej, o lekko kwaśnym odczynie. Znosi mrozy do -30 stopni Celsjusza, jest też dobrze odporna na choroby. Wiosną skracamy przewodnik i gałązki. Red Boskoop wymaga później cięcia prześwietlającego, gdyż z czasem pojawia się sporo krótkopędów.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Gloster, Lobo, Szampion, Oliwka Żółta, Jonagold, James Grieve. Z kolei sama Red Boskoop nie jest dobrym zapylaczem dla innych odmian, gdyż pyłek kwiatowy ma zbyt krótką żywotność.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png