JABŁOŃ JONICA

Podkładka: P14/M26/M7.
Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 19,90 zł 19.90
Ocena: 5
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Jabłoń Jonica to mutant odmiany Jonagold. Została odnaleziona na terenie sadu w Niemczech przez G. Schneidera. W Polsce wpisana do rejestru odmian 5 maja 1994r. 

 

Owoc

Miąższ biały, zwięzły, aromatyczny, słodko-kwaśny i soczysty. Podczas gryzienia usłyszymy przyjemne chrupnięcie. Skórka pokryta jest intensywnie czerwonym rumieńcem. Owoce są dużej oraz średniej wielkości, okrągłe i spłaszczone. Dojrzałość zbiorcza przypada pod koniec września. Dobrze się przechowują. Gniazdo nasienne jest małej wielkości. Szypułka średniej długości. Nasiona eliptyczne i długie. Szybko owocuje po posadzeniu, po ok. 2 latach. Odmiana deserowa i na przetwory.

 

Drzewo

Rośnie silnie. Korona jest rozłożysta, szeroka, stożkowa i lekko zagęszczona. Kwiaty są średniej wielkości. 

 

Uprawa

Średnio podatna na parcha, mączniaka i zarazę ogniową. Dobrze odporna na choroby kory i drzewa. 

 

Cięcie

Pierwsze przycinanie wykonuje się wiosną, nawet bezpośrednio po zasadzeniu. Sadząc drzewko jesienią powinno się poczekać z pierwszym przycinaniem do najbliższej wiosny. Skraca się wtedy przewodnik o 1/2 oraz pędy boczne do 1/3. Sadzonkę bez rozgałęzień przycina się do ok. 90cm wysokości. W przyszłości należy wykonywać cięcie formujące (najczęściej dla jabłoni wybiera się typ korony stożkowy lub parasolowy). Rany trzeba zabezpieczyć maścią ogrodniczą.

 

Zapylacz

Obcopylna. Przykładowe zapylacze: Katja, Szampion, McIntosh, Red Delicious, Rubin, Spartan, Cortland, Elstar, Fiesta, Gala, James Grieve.

 

 

Produkty powiązane

JABŁOŃ JONICA W DONICY JABŁOŃ JONICA W DONICY
Cena: 27,00 zł
dodaj do przechowalni

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium