• JABŁOŃ ALWA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Jabłoń Alwa z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 165cm

17.21
Wysyłka w ciągu Od 1 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 1 pazdziernika do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja) w zależnosci od warunków pogodowych oraz w kolejności zamówień.

 

Jabłoń Alwa z odkrytym korzeniem to sadzonka drzewka owocowego, która obrodzi w typowo zimowe jabłka. Jeżeli więc chcesz pozyskać owoce, które dobrze się przechowują do grudnia, a w chłodni nawet do kwietnia, jest to odmiana do Twojego sadu.

Charakterystyka drzewa
Jabłoń Alwa rośnie intensywnie przez około pierwsze 4 lata od zasadzenia. Potem gdy zaczyna owocować, ogranicza rozrost na rzecz plonów. Tworzy dość pokaźną rozłożystą koronę. Owocuje obficie, ale czasem ma tendencję do plonów naprzemiennych. Dostępne są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, dostarczane w okresie jesiennym lub wiosennym.

Owoc
Jabłka Alwy są średnie lub duże. Mają kulisty kształt, delikatnie spłaszczony, z zauważalnymi żebrowaniami. Na zewnątrz zielonożółta skórka w bardzo dużej części pokryta malinowym rumieńcem. W środku kremowy miąższ, który w smaku jest kwaskowy, orzeźwiający. Zbiory wykonujemy w październiku, ale owoce najlepiej smakują odleżane w przechowalni do grudnia. Można je wtedy jeść lub przetwarzać.

Uprawa
Jabłoń Alwa z odkrytym korzeniem powinna trafić jesienią lub wiosną do gliniastej albo piaszczystej ziemi, o lekko kwaśnym odczynie, w miejscu, gdzie będzie mieć dostęp do wody. Nie straszne jej mrozy ani choroby drzewa i kory. Warto uważać na parcha i mączniaka. Cięcie po posadzeniu polega na skróceniu drzewka do wysokości 70-90 cm. Alwa początkowo nie wypuszcza pędów bocznych. Z czasem należy wycinać stare pędy, gdyż owoce pojawiają się na tych jednorocznych i dwuletnich. Jabłoń ta wymaga też prześwietlania.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Golden Deliciuos, Idared, Lobo, Szampion, Ligol, Delikates, Gloster, Rubin, Cortland.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie