Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • JABŁOŃ ALWA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Jabłoń Alwa z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
17.90
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

 

Jabłoń Alwa z odkrytym korzeniem to sadzonka drzewka owocowego, która obrodzi w typowo zimowe jabłka. Jeżeli więc chcesz pozyskać owoce, które dobrze się przechowują do grudnia, a w chłodni nawet do kwietnia, jest to odmiana do Twojego sadu. 

Charakterystyka drzewa
Jabłoń Alwa rośnie intensywnie przez około pierwsze 4 lata od zasadzenia. Potem gdy zaczyna owocować, ogranicza rozrost na rzecz plonów. Tworzy dość pokaźną rozłożystą koronę. Owocuje obficie, ale czasem ma tendencję do plonów naprzemiennych. Sadzonka na podkładce karłowej P14, drzewo dorasta do 4m wysokości. Dostępne są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, dostarczane w okresie jesiennym lub wiosennym.

Owoc
Jabłka Alwy są średnie lub duże. Mają kulisty kształt, delikatnie spłaszczony, z zauważalnymi żebrowaniami. Na zewnątrz zielonożółta skórka w bardzo dużej części pokryta malinowym rumieńcem. W środku kremowy miąższ, który w smaku jest kwaskowy, orzeźwiający. Zbiory wykonujemy w październiku, ale owoce najlepiej smakują odleżane w przechowalni do grudnia. Można je wtedy jeść lub przetwarzać.

Uprawa
Jabłoń Alwa z odkrytym korzeniem powinna trafić jesienią lub wiosną do gliniastej albo piaszczystej ziemi, o lekko kwaśnym odczynie, w miejscu, gdzie będzie mieć dostęp do wody. Nie straszne jej mrozy ani choroby drzewa i kory. Warto uważać na parcha i mączniaka. Cięcie po posadzeniu polega na skróceniu drzewka do wysokości 70-90 cm. Alwa początkowo nie wypuszcza pędów bocznych. Z czasem należy wycinać stare pędy, gdyż owoce pojawiają się na tych jednorocznych i dwuletnich. Jabłoń ta wymaga też prześwietlania.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Golden Deliciuos, Idared, Lobo, Szampion, Ligol, Delikates, Gloster, Rubin, Cortland.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png