JABŁOŃ ALWA

Podkładka: P14/M26/M7.
Wysokość: przycięta do ok. 160cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 19,90 zł 19.90
Ocena: 5
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 
Jabłoń Alwa to sadzonka drzewka owocowego, która obrodzi w typowo zimowe jabłka. Jeżeli więc chcesz pozyskać owoce, które dobrze się przechowują do grudnia, a w chłodni nawet do kwietnia, jest to odmiana do Twojego sadu. 
 
 

Charakterystyka drzewa

Jabłoń Alwa rośnie intensywnie przez około pierwsze 4 lata od zasadzenia. Potem gdy zaczyna owocować, ogranicza rozrost na rzecz plonów. Tworzy dość pokaźną rozłożystą koronę. Owocuje obficie, ale czasem ma tendencję do plonów naprzemiennych. Sadzonka na podkładce karłowej P14, drzewo dorasta do 4m wysokości. Dostępne są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, dostarczane w okresie jesiennym lub wiosennym.
 
 

Owoc

Jabłka Alwy są średnie lub duże. Mają kulisty kształt, delikatnie spłaszczony, z zauważalnymi żebrowaniami. Na zewnątrz zielonożółta skórka w bardzo dużej części pokryta malinowym rumieńcem. W środku kremowy miąższ, który w smaku jest słodki, soczysty i orzeźwiający. Jest to jedna z najsłodszych odmian jabłoni. Zbiory wykonujemy w październiku, ale owoce najlepiej smakują odleżane w przechowalni do grudnia. Można je wtedy jeść lub przetwarzać.
 
 

Uprawa

Jabłoń Alwa z odkrytym korzeniem powinna trafić jesienią lub wiosną do gliniastej albo piaszczystej ziemi, o lekko kwaśnym odczynie, w miejscu, gdzie będzie mieć dostęp do wody. Nie straszne jej mrozy ani choroby drzewa i kory. Warto uważać na parcha i mączniaka. Cięcie po posadzeniu polega na skróceniu drzewka do wysokości 70-90 cm. Alwa początkowo nie wypuszcza pędów bocznych. Z czasem należy wycinać stare pędy, gdyż owoce pojawiają się na tych dwu i trzyletnich. Jabłoń ta wymaga też prześwietlania.
 
 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Golden Deliciuos, Idared, Lobo, Szampion, Ligol, Delikates, Gloster, Rubin, Cortland.
 
 

Cięcie

Cięcie jabłoni należy wykonywać pod koniec lutego, usuwamy wtedy wszystkie chore oraz uszkodzone pędy. Wycinamy 90% wilków (pionowe, jednoroczne pędy). Kolejno wycinamy pędy rosnące do dołu, do środka, zbytnio zagęszczone i nachodzące na siebie.

Opinie o produkcie (0)

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium