BORÓWKA AMERYKAŃSKA BRIGITTA W DONICY

Wysokość: 30-50cm.
Stan: doniczka C2.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 15,80 zł 15.80
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Borówka Amerykańska Brigitta to odmiana pochodząca z Australii, stworzona w 1970 roku. Ceniona nie tylko przez ogrodników, ale także profesjonalnych plantatorów.

 

Charakterystyka krzewu

Krzew Borówki Brigitta dorasta do około 2 metrów wysokości i charakteryzuje się dużą ilością mocnych rozgałęzień. Pokrój jest zwarty, w przyszłości staje się kulisty.

 

Owoc

Owoce Borówki Brigitta są duże, osiągają około 1,5-2 gramów wagi i mają średnicę 15-18 mm. Słodkie, lekko winne oraz bardzo soczyste, co sprawia, że są wyjątkowo smaczne. Miąższ owoców ma zielonkawy odcień i jest gęsty, a kolor skórki jest ciemnoniebieski z delikatnym nalotem. To późna odmiana, owocująca nierównomiernie, więc zbiory trzeba przeprowadzić w dwóch etapach, zazwyczaj pierwszy od połowy sierpnia. Dorosły krzew może dostarczyć aż 6 kilogramów owoców. Doskonale znoszą transport i przechowywanie w kontrolowanych warunkach. Nie osypują się. Jest także dostosowana do zbioru mechanicznego.

 

Uprawa

Odmiana Brigitta jest znakomicie odporna na mróz (do -25°C) i nie jest podatna na wiele chorób. Jednak aby owocowała obficie, wymaga gleby o kwaśnym pH (3,5 – 4,0). Należy pamiętać o regularnym wycinaniu najstarszych i najciemniejszych pędów, które słabo owocują. Borówki preferują stanowiska o dużej ilości światła słonecznego.

 

Zapylacze

Borówka Amerykańska Brigitta jest częściowo samopylna, co oznacza, że może owocować w pewnym stopniu samodzielnie, jednak znacznie lepiej radzi sobie, gdy w pobliżu rosną inne odmiany, kwitnące w podobnym terminie. Doskonałymi zapylaczami dla odmiany Brigitta są: Patriot, Chanticleer, Spartan, Duke, Jersey, Darrow, Toro, Bluegold, Bluecrop, Nelson oraz Chandler.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium